INFLUENCER MARKETING VE MODA

Influencer Marketing ve Moda

Influencer Marketing ve Moda! Moda dünyasının takip ediyorsanız eğer, yeni trendlerle ve dijital dünyanın gelişen ekosistemi ile değişimler olduğunu mutlaka görmüşsünüzdür. Hatta moda dergilerinde bile zaman zaman bildiğiniz TV’lerde görmeye alıştığınız ünlüler yerine belki de ilk defa gördüğünüz ama sandığınızdan çok daha güçlü isimlerle karşılaşmış olabilirsiniz. İşte gördüğünüz o yüzler dijital dünyanın ünlüleri, yani influencerlar. Sosyal medya influencer’ları. Bu yüzden bir çok firma, marka ve ajans pazarlama stratejilerine influencer marketing’i dahil ediyorlar.

Influencer Marketing ve Moda

 

İster dijital pazarlamanın bir parçası olarak, ister markanın yüzü olarak, dijital influencerlar moda dünyasının neredeyse vazgeçilmezi durumunda ve hatta yön verenleri de diyebiliriz. Neredeyse hepimiz influencer marketing’in marka farkındalığını artırmak için kullanılabilecek etkili bir yöntem olduğu konusunda hemfikiriz. Buradaki gelişimin tabi ki en büyük nedeni sosyal medyanın inanılmaz derecede artan ve düşmeyecek gücü.

Moda her daim sosyal medyanın en çok dikkat çeken konuların biri oldu ve olmaya devam ediyor. Neredeyse herkes özellikle kadın sosyal medya kullanıcıları sürekli olarak moda sayfalarını, indluencerlarıtakip ediyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri, modanın görsel bir kavram olması. Okumaktan çok görsele bakmak çok daha cazip geliyor insanlara.
Günümüzde neredeyse tüm büyük markalar (buna globaller de dahil Louis Vuitton, Dior ve Cartier gibi) artık kullanıcı ve takipçileri ile her an iletişim daha doğrusu karşılıklı iletişim olmak için büyük efor sarf ediyor. Burada da devreye gene büyük ölçüde influencer’lar giriyor. Blogger, Vlogger, instagram fenomeni vs…

Markalar influencerlar’ın yüksek sayıdaki ve sadık takipçileri nedeni ile hedef kitlelerine kolayca ulaşabiliyor.

Kullanıcı ve takipçilerin influencer’lar yani takip ettikleri dijital fenomenler ile çok güçlü bir bağı var. Dijital jenerasyon kendini TV’lerde gördüğü ünlülere nazaran dijital fenomenlere çok daha yakın hissediyor ve duygusal bağ kuruyor. Çünkü ulaşılmaz gibi gözüken bir dünya ya da marka bir anda sizin kendiniz ile bir tuttuğunuz kendinize yakın hissettiğiniz ve örnek aldığınız biri tarafından kullanılabilir olduğu algısı ile karşınıza çıkıyor.

Artık son kullanıcılar satın alırken gene araştırıyor ama son karar öncesi kendileri gibi takip ettikleri kişilerin fikirlerine ve tecrübelerine göre hareket ediyor.

Moda bu şekilde çok daha samimi ve özgün bir pazarlama aracı haline geliyor.

Influencer Marketing ve MODA! Modern, şık ve elegant giyim tarzını benimseyen bayanların markası MODGREY için yapılan Influencer Marketing çalışması. Influencer Marketing Hülya Aslan & Modgrey! Çalışma için öncelikli olarak özellikle muhafazakar modanın öncülerinden olan ve dijital dünyada yaptığı paylaşımlar ve tarzı ile tüm dikkatleri üzerine çeken Hülya Aslan ile anlaşıldı. Amaç Hülya Aslan’ın hem 500.000’nin üzerindeki takipçilerine MODGREY’i doğal bir yol ile tanıtması hem de MODGREY sayfalarına kalıcı ve alışveriş yapacak trafik çekmekti.

 

INFLUENCER MARKETING VE MODA

 

Influencer Marketing ve MODA! Hülya Aslan & Modgrey! Sade bir post atıp üzerinden ilerlemek yerine, öncelikli olarak Hülya Aslan MODGREY’in Acıbadem mağazasına davet edildi. Hülya Aslan’ın kendi seçimleri ile MODGREY ürünlerinden 3 adet farklı kombin yapıldı, hem resimler çekildi hem de kısa bir video hazırlandı.

Hazırlanan video Hülya Aslan’ın Instagram sayfasından kendisi tarafından paylaşılırken, yapılan etkinlik eş zamanlı olarak MODGREY sayfasından resim ve etkinlik açıklaması olarak paylaşıldı. İstenen çok basitti; Hülya Aslan’ın takipçilerine video ile gösterdiği 3 kombinden birini kendine birini de arkadaşına kazanması için takipçilerin yapması gereken arkadaşını da tagleyerek cevap yazması ve MODGREY sayfasından etkinliğe katılmasıydı.

 

Influencer Marketing Hülya Aslan & Modgrey Etkinliği! Yaklaşık 1 hafta süren etkinlik sonunda; Hülya Aslan’ın kendi Instagram sayfasında yayınladığı video 84.000 görüntülenme aldı. MODGREY sayfasında paylaşılan etkinlik resmine ise 5.000’den fazla kişi yorum bırakarak etkinliğe katıldı. Kısa sürede yakalanan bu olağanüstü rakamlar sayesinde hem MODGREY kaliteli trafik kazandı hem de online ve offline satışlarını katladı.

Bu sefer Hülya Aslan MODGREY’in 2017 İlkbahar / Yaz yeni sezon ürünlerini takipçileri ile paylaştı ve MODGREY’in 2. Instagram sayfasına yönlendirdi.
Influencer Marketing Hülya Aslan & Modgrey Etkinliği! Yaklaşık 1 hafta süren etkinlik sonunda; Hülya Aslan’ın kendi Instagram sayfasında yayınladığı post 5.000’den fazla beğenme ve etkileşim sağlayarak kadın modasını takip edenleri MODGREY’in yeni sezonuna yönlendirdi.

Eğer siz de markanız ya da markalarınız için moda sektörü, oyun sektörü, FMCG sektörü ya da hangi sektör olursa olsun influencer marketing çalışmaları yapmak isterseniz INFLUENCER MARKETING AJANSI T.I.P Effect sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. T.I.P Effect bir Purple Pan alt markası ve kuruluşudur.

 

MODGREY HAKKINDA
Modgrey, modern, şık ve elegant giyim tarzını benimseyen bayanları, benzersiz tasarımlarla buluşturuyor.

Türk Moda sektörüne hızlı bir giriş yapan MODGREY, global bir marka olma yolundaki hedeflerine sektörde yaptığı büyük yatırımlar sayesinde emin adımlarla ilerlemektedir. Marka, trendleri takip eden, yüksek moda anlayışına sahip, cesur, modern ve modest tasarımlar arayan bayanlara hizmet vermek amacıyla Türkiye’nin ilk Modest Departman Mağazası’nı İstanbul’da açmıştır.
Tasarımı ve tarzıyla alışılmış klasik çizginin dışında zamansız koleksiyonlar çıkaran MODGREY, modern çizgisi ve modest moda anlayışıyla sektörde farklı bir yer almaktadır. Her bireyin kendine özgü zevki ve kendine özgü tercihi olduğundan yola çıkılarak hazırlanan tasarımlar, geleneksel ve klasik çizgideki modellerden ziyade hanımlara alışılmışın dışında, modern, estetik ve şık alternatifler sunmaktadır.

Moda, Modern, Modest kavramlarını harmanlayıp bir araya getiren MODGREY, sıradışı tasarımları, eğitimli satış personeli ile İstanbul’un güzide semtlerinden Acıbadem ve Bağdat Caddesi’nde açtığı mağazalarında birbirinden şık ve birbirinden farklı koleksiyonları tek çatı altında müşterileriyle buluşturmakta, ayrıca Modgrey.com Online Mağazası ile de modaseverlere eşsiz bir tasarım dünyası sunmaktadır.