PROFESOR DOKTOR ERTUGRUL AYDEMIR SİTESİ YAYINDA

Profesör Doktor Ertuğrul Hasbi Aydemir Web Sitesi

PROFESOR DOKTOR ERTUGRUL AYDEMIR SİTESİ YAYINDA

 

Profesör Doktor Ertuğrul Aydemir! Purple Pan ailesi olarak, sağlık sektöründen ilk müşterimiz veya daha doğrusu partnerimiz olan Profesör Doktor Ertuğrul Aydemir için ona özel olarak hazırladığımız sitemiz yayında. www.ertugrulaydemir.com adresinden ulaşabileceğiniz sitede tasarım dışında içerik planlaması ve SEO (search engine optimization) çalışmaları da Purple Pan tarafından yapıldı.

 

Sitemiz de dermatoloji ve zührevi hastalıklar ile ilgili tüm bilgileri ve sorularınızın cevaplarını bulabileceksiniz. Online randevu alabilecek ya da sorularını gönderebileceksiniz. Ertuğrul Aydemir’in kişisel ama ödüllü hobisi fotoğraf sanatı ve özel hayatı ile ilgili tüm bilgileri de burada bulabileceksiniz.

 

Profesör Doktor Ertuğrul Aydemir Kimdir? (Ertuğrul Hasbi Aydemir)

5 Ağustos 1949’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlayıp, 1966 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi. 1972 yılında mezuniyetin ardından, iki yıl askerlik hizmetini (Sarıkamış’ta) tamamladı. 1974 yılında asistan olarak girdiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalında ihtisasını 1977 yılında tamamladı. Aynı klinikte çalışmayı sürdürerek, 1984 yılında Doçent ve 1989 yılında Profesör oldu. 1995-2001 yılları arasında aynı kliniğin Anabilim Dalı başkanlığını yürüttü. Yüzelliyi aşkın yerli ve yabancı yayını vardır.

Mart 1997’den itibaren yarım gün çalışma statüsüne geçerek muayenehane sahibi hekimler arasına katıldı.

Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği, Türk Dermatoloji Derneği, EADV, international Society of Dermatology adlı derneklere üyedir. Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneğinde uzun yıllar, sayman, genel sekreter olarak yönetim kurulunda görev yaptı, son üç dönemde de dernek başkanı olarak bu hizmeti sürdürüyor. Bir dönem, Türk Dermatoloji Derneği yönetim kurulunda da görev aldı.

Bunun dışında UEÇG kurucu üyelerindendir (şu anda aktif katılamıyor). İÜCTF Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu üyesidir, İÜ Eğitim faaliyetlerinden olmak üzere İÜ İstanbul Tıp Fakültesi ile ortak düzenlenen “Eğiticilerin Eğitimi” kurslarında eğitimci olarak ve düzenleyici olarak görev almaktadır. Ayrıca İÜCTF bünyesinde düzenlenen kısa kurslarda da eğitimci olarak yer almaktadır.

Evlidir ve iki erkek çocuğa sahibidir (Ozan ve Ahmet). Eşi (Aysel) Kimya mühendisi (emekli), oğulları iş hayatında başarı ile kendi yollarını çizmektedir.

Boş zamanlarını spor izleme ve yapma, müzik dinleme, okuma ve amatör fotoğrafçılıkla değerlendirmeye çalışır.