MODGREY PURPLE PAN AİLESİNE HOŞGELDİN

Modgrey Logo

Purple Pan ailesine yeni ve büyük bir marka daha katıldı. Modgrey. Caddebostan ve Bağdat caddesinde mağazası bulunan, çok yakında dijitalden de satışa başlayacak olan Modgrey markamıza Dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi, web siteleri, influencer marketing, PR, Dijital PR gibi farklı yollar izleyerek tanıtımlarına yakın zamanda başlayacağımız markamıza A’dan Z’ye 360 derece pazarlama hizmeti veriyor olacağız.

 

MODGREY

Modgrey Purple Pan
Modgrey Purple Pan

Modayı ve modanın kalbini her daim takip eden, günümüzün modern çizgisiyle özellikle Türkiye ve Avrupa’daki muhafazar ama modern kıyafet arayışında olan kadınların vazgeçilmez markası olan Modgrey iki genç tasarımcı girişimci Aslı Sanver Başaran ve Herdem Çınar’ın kurucu ortağı olduğu bir marka.

İkilinin Tesettür Giyim’e verdiği röportajı aşağıdan okuyabilirsiniz. Tekrardan ailemize hoşgeldin Modgrey 🙂

Genç, dinamik ve sıra dışı bir koleksiyonla sektöre giriş yaptınız. Koleksiyonunuzun hikâyesini bizimle paylaşır mısınız?

Koleksiyonumuzun hikâyesinin; hayatımızda yaşadığımız değişimlerin tasarımlarımıza yansımasından doğduğunu söyleyebiliriz. Koleksiyonumuz, lisans ve lisansüstü eğitimlerimizi tamamlayıp kurumsal iş hayatına atıldıktan sonra, özellikle Aslı’nın ruhunu tekâmül ettirmek amacıyla aldığı İslami ilim dersleri ve katıldığı konferanslarla beraber değişmeye başlayan dünya görüşü, bununla eş zamanlı olarak kapanmaya karar vermesinin ilham almış hâlidir.

Muhafazakâr giyimini benimsemiş kadınların sizce bu iddialı farklılığa ihtiyacı var mıydı?

Her bireyin kendine özgü bir zevki ve kendine özgü bir ihtiyacı vardır. Biz tasarımlarımızın hem kendi tarzımızı yansıtan hem de danışıp fikirlerini aldığımız dostlarımızın beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayan bir çizgide olmasına özen gösterdik. Geleneksel ve klasik çizgideki modellerden piyasada zaten yeteri kadar var. Biz, kendimizden de yola çıkarak özellikle 25-35 yaş arası çalışan genç hanımlara alışılmışın dışında, modern, estetik, terletmeyen kumaştan üretilmiş, rahat ve pratik kullanışı olan alternatifler sunmayı hedefledik.

Türkiye’deki kadınların bu koleksiyona tepkisi ne oldu? Olumlu ya da olumsuz eleştiri aldınız mı?

Çok olumlu tepkiler alıyoruz, bu tepkiler bize yolumuza daha güçlü devam etmek konusunda büyük bir destek ve azim veriyor. Doğal olarak az da olsa olumsuz tepkiler de alıyoruz ve bu tepkilere de kulak veriyoruz. Çünkü herkes aynı açıdan bakmayabilir; önemli olan, bu tarz tepkilerin bize bir katkı sağlayabilir düzeyde olup olmadığıdır.

Koleksiyonunuzun yabancı ülkelerde yaşayan kadınların da çok ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Yurt dışıyla işbirlikleriniz var mı?

Zaten e-ticarette Modanisa ile tüm dünya kadınlarına ulaşabiliyoruz. Ve tabii ki; Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan, Ürdün, İngiltere ve Almanya’daki bağlantılarımızla irtibat hâlindeyiz.

Kumaş ve renklerde neye dikkat ettiniz?

Kumaşlarda özellikle terletmeyen ve esneklik özelliği olan, rahat kullanımlı türleri tercih ettik. Renklerde ise; tasarımlarımızı öne çıkaracak en uygun ve en beğenilen kış renkleri olan siyah, gri, hâki, vizon ve ekruyu tercih ettik.