GAMESCOM 2017 HABERLERİ

Gamescom 2017 ve Gaming in Turkey

Gamescom 2017 Avrupa’nın en büyük oyun fuarını 500.000’den fazla kişi ziyaret etti! Avrupa bölgesinin en büyük oyun fuarı olan Gamescom 2017, 23-26 Ağustos tarihleri arasında Almanya’nın Köln kentinde gerçekleştirildi. Özellikle tüm dünyadan oyuncular tarafından ziyaret edilen bu seneki Gamescom’u 500.000’den fazla katılımcının ziyaret ettiği tahmin ediliyor.

Microsoft, EA, Nintendo, Warner Bros, Heartstone, Overwatch, Diablo, Starcraft ve Heroes of the Storm oyunların yapımcısı Blizzard, UBISOFT gibi dev oyun firmalarının sunumlarının da gerçekleştiği fuarda yüzbinlerce oyuncu B2C (Business to Consumer) alanındaki oyunları oynarken, B2B (Business to Business) alanındaki marka ve firmalar da tanıtımlarını gerçekleştirdiler.

Gamescom 2017 ve Gaming in Turkey
Gamescom 2017 ve Gaming in Turkey

Türkiye’den de derneklerin, oyun yapımcılarının katıldığı Gamescom’da bu sene Türkiye’nin oyun ajansı Purple Pan’in iştiraki olan Gaming in Turkey de katıldı. Gaming in Turkey Oyun Ajansı kurucusu Ozan Aydemir Gamescom ile ilgili görüşlerini şöyle belirtti; Bireysel olarak 5. Gaming in Turkey olarak 2. Gamescom fuarımız. Bu sene bizim için oldukça verimli geçti diyebilirim. İnanılmaz bir kalabalık var burada. Dünyanın bir çok bölgesinden oyuncu ve firmaların tam anlamı ile buluşma noktası olmuuş durumda Gamescom. Tam bir oyun karnavalı. Gaming in Turkey olarak da hem ülkemizi hem firmamızı en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. Dolu dolu geçen fuarda hem ülkemizi tanıttık hem de ülkemizdeki oyun sektörünün büyüklüğünü anlatmaya çalıştık. Amacımız, Gaming in Turkey olarak Türkiye pazarına girmek isteyen marka sayısını arttırmak. Bir diğer konumuz ise yurt dışına açılalım idi. 2018’de bir başka firmamız olan Mobil Oyun Yapım Şirketi TRICKSY GAMES altında piyasaya çıkaracağımız mobil oyunların tanıtımını yaptık. Buradaki amacımız ise, Türk firması olarak yapımını tamamen üstlendiğimiz oyunların özellikle Asya, Hindistan ve Avrupa pazarına da açılmasını sağlamak.

GAMESCOM 2017 HABERLERİ