CANLI YAYIN NESCAFE 3’Ü1 ARADA EKSTRA ŞOK ETKİSİ

Nescafe Canlı Yayın

Son aldığımız haberlere göre oyuncular bilgisayar başında artık uyuyamıyormuş, sabahlara kadar oyun oynuyorlarmış. Öyle ki tüm Türkiye’ye yayılan bu durum en son Amerika’da konuşulmaya başlanmıştı. Sebebi açık açık Nescafe 3’ü1 Arada Ekstra için yaptığımız ve sene boyunca devam edecek Zeonnn canlı yayın entegrasyonu olduğu söylendi. Bize göre bu bir suçlamadır. Ama suçumuzu kabul ediyoruz. 🙂 Sanırım iyi bir iş çıkardık ki canlı yayın etkisini gösterdi ve Nescafe 3’ü1 Arada Ekstra tüm oyuncular arasında fenomen oldu çıktı.

Şakanın sırası da bu kadardır deyip konuya açıklık getirelim o aman burada. 🙂 Bir Purple Pan markası olan T.I.P Effect “Video ve Fikir Evi” “Influencer Marketing Ajansı” çatısı altında gerçekleştirdiğimiz influencer marketing kurgularından bir tanesi olan Nescafe projemizden bahsediyoruz.

CANLI YAYIN NESCAFE 3’Ü1 ARADA EKSTRA ŞOK ETKİSİ

 

Nescafe 3ü1 Arada, kahvesi bol, tadı kararında yeni ürünü Extra ile geceleri sahiplenmek istiyordu. Sınavlara çalışanlar, oyun tutkunları gibi geceyi uzun yaşayanlar hedef kitlenin tam da merkezindeydi. Biz de buradan yola çıkarak, önce

Türkiye’nin en popüler streamerlarından ZEONNN ile anlaştık. Nescafe 3 ü 1 arada Extra sponsorluğunda 4 yayın gerçekleştirdik. ZEONNN’un sosyal medya kanalından gece yayınlarımızı duyurduk ve Twitch üzerinden canlı yayınlarımızla hem Nescafe 3 ü 1 arada Extra’yı tanıttık hem de hedef kitlemiz ile beraber keyifli zaman geçirdik. #sabahlarolmasın hashtag’i ile izleyicilere twitter’da paylaşımda bulunmalarını istedik.

Sistem o kadar güzel işledi ki;

4 haftalık çalışma sonunda; Medya kanallarından tam 2.306.713 tekil oyuncuya erişildi. Nescafe 3 ü 1 arada Extra için özel hazırlanan kampanya sayfasına 350.000 üzerinde ziyaret yönlendirildi. Twitch de yaptığımız 8 özel canlı yayınımız sonunda 75.000 tekil oyuncuya ulaşıldı. Anlık ortalama 8.000 oyuncuya erişildi. 4 hafta içerisinde yapılan ve yaklaşık 32 saat süren canlı yayınlar boyunca 13.000 üzerinde tweet atıldı.

Yapılan etkinlikler ile hem Nescafe 3ü1 arada Extra’yı tam 12’den hedef kitlemize tanıttık, hem de geceleri uyanık kalmalarını sağlayarak başarılarına ortak ve destekçileri olduk.

Nescafe de yaptığımız işten memnun kalmış olacak ki yayınlarımız her ay 2016 sonuna kadar devam edecek.

T.I.P Effect’i takipte kalın deriz efendim. 🙂 Uyutmuyoruz!

Yayınları Zeonnn’un kanalından izleyebilirisiniz. https://www.twitch.tv/zeeoon