BLAST Pro Series İstanbul’a Geliyor!

Purple Pan BLAST Pro Series İstanbul'a Geliyor!

BLAST Pro Series İstanbul’a Geliyor! Yeni küresel Espor turnuvası BLAST Pro Series, bu yaz İstanbul’a geliyor. BLAST Pro Series, global Espor turnuvaları arasında en yeni ve en çok ilgi çeken turnuvalardan biridir. Dünyadaki en iyi Counter Strike: Global Offensive takımlarından 6’sı yeni bir heyecanla 10 binden fazla seyirci karşısında oynayacak ve tüm dünyadan Espor tutkunlarını heyecanlandıracak.

BLAST Pro Series, 2017’de Kopenhag’da açıldı ve 2018’den başlayarak dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlerde yer alacak. İstanbul ise, ilk uluslararası ev sahibi şehir olarak ilan edildi. İstanbul tarihinde ilk kez böylesine ünlü takımların da katıldığı büyük bir Espor organizasyonuna ev sahipliği yapacak ve CS:GO oyununda, dünyanın en büyük takımlarından 6’sı ilk kez İstanbul’u ziyaret edecek!

Etkinlik, 275 milyon hanenin tahmin edildiği bir izleyici kitlesine global olarak canlı yayınlanacak. Kopenhag’daki ilk turnuva, Danimarka ulusal TV’si DR3 için tüm rekorları kırdı ve kanalın görüntülemesinde Olimpiyatları, X Oyunları ve Eurovision’ı geride bıraktı.

BLAST Pro Series

Twitch’te 2,5 milyonun üzerinde izleyici ile takip edilen, sadece Çin’den gelen raporlarda ek olarak 2.5 milyon seyirci tarafından daha izlenen Blast Pro Series Kopenhag, dünyadaki 180 milyondan fazla haneye yapılan TV yayını ve 60 milyondan fazla sosyal medya etkileşimi ile global CS:GO etkinlikleri arasında önemli bir başarı elde etti. BLAST Pro Series’in Dünya Prömiyerinde rekorlar kırıldı, hem genel izleyiciye hem de Espor’un hayranlarına yönelik bu büyük organizasyon şimdi daha da büyüyerek devam ediyor!

Etkinlik, mümkün olan en iyi canlı deneyimi yaşatmak ve yaşamak amacıyla oluşturuldu. Sıkıcı uzun molalar, karmaşık oyun dili ve belirsiz zamanlamaların bu turnuvada yeri yok. BLAST Pro Series, kompakt, hızlı ve iyi organize edilmiş bir turnuva. Istanbul’da gerçekleşecek turnuvanın belirlenen ikinci takımı, Ocak ayında Amerika’da yapılan ELEAGUE MAJOR’da şampiyonluğu kazanan Cloud9 oldu. Katılacak diğer takımlar daha sonra netleşecek. Blast Pro Series, CS:GO’de bilinen ve dünyaca tanınan ekipleri İstanbul’a getirmeyi garanti ediyor!

Son birkaç yıldır hükümet ve sektörel yatırımlar Türkiye’yi Espor’daki en iyi ülkelerden biri haline getirdi.

BLAST Pro Series İstanbul’a Geliyor!
MAJ3R, Space Soldiers Takım Kaptanı

MAJ3R, Space Soldiers Takım Kaptanı

Hepimiz Kopenhag’daki BLAST Pro Series’i izledik. Etkinlik ve turnuva gerçekten harika görünüyordu. Arenada oynayan tüm takımların konsepti hem izleyiciler hem de oyuncu perspektifinden bakınca gerçekten harikaydı ve atmosfer çok yoğundu. BLAST Pro Series, İstanbul’a davet aldığımızda, hepimiz bir anda motive olduk ve heyecanlandık. Evimizdeki kalabalığın önünde dünyanın en iyi ekipleri ile bu bu turnuvaya çıkacağız. Heyecanımız çok yoğun olacak ve dünya genelinde CS:GO’yu Türk izleyicilere ve takipçilerimize sunmayı bekliyoruz. Bu aynı zamanda Türk seyircisinin oyuna olan bağlılığını ve heyecanını dünyaya göstermek için de çok iyi bir fırsat.

BLAST Pro Series İstanbul’a Geliyor!
Bettina Kuperman, CEO Impact34, BLAST Pro İstanbul Etkinlik Direktörü

Bettina Kuperman, CEO Impact34, BLAST Pro İstanbul Etkinlik Direktörü

“BLAST Pro Series’i İstanbul’a getirmekten dolayı heyecan duyuyoruz. Etkinlik formatı ve kurulumu son yıllarda yaşanan espor etkinlikleri arasında gördüğümüz en ilgi çekici olanı diyebilirim. Türk espor taraftarlarını bu tecrübenin bir parçası yapmayı dört gözle bekliyorum. Dünyanın en iyi üst düzey takımlarından 6’sı, özel olarak hazırlanmış bir arenanın önünde ikonik A şeklindeki sahnede ve binlerce oyun severin önünde heyecan verici şekilde aynı anda maçlar yapacak.

BLAST Pro Series’i Türkiye’ye getirmeye karar vermemin ana nedenlerinden biri özel olarak hazırlanmış formata sahip olması. Tüm gün sürecek etkinlik içindeki tüm program, takımlar ve takvim etkinliği takip edenlerle paylaşılacak. Bu durum, taraftarları, sponsorların, yayıncıların daha rahat etkileşime girmesini sağlarken etkinliğin heyecanını arttıracak ve düzenli, keyifli, heyecanlı bir CS:GO turnuvası yaşamamıza neden olacaktır.

Espor, spor ve eğlence endüstrisinde yükselen bir değere sahip. Milyonlarca izleyiciyle ve küresel yayınla BLAST Pro Series İstanbul’u Espor’un dünya haritasına yerleştirecek ve Türkiye’nin spor performansı ve organizasyonelliği açısından önemli yeteneklere sahip olduğunu dünyaya göstermek için şansımız olacak. BLAST Pro Series İstanbul’u serinin önde gelen etkinliği olacak şekilde hedefliyoruz ve büyük Espor etkinliklerini barındırmak için yeni bir standart oluşturduk. Herkesin keyifli ve eğlenceli bir hafta sonu geçirmesini heyecanla bekliyoruz”

BLAST Pro Series İstanbul’a Geliyor!
Jordi Roig, RFRSH Entertainment, BLAST Pro Yapım Sorumlusu

Jordi Roig, RFRSH Entertainment, BLAST Pro Yapım Sorumlusunun yorumları:

“Espor hayranlarına ve izleyicilere canlı ve gerçek bir deneyim yaşatmak için BLAST Pro Series’i yarattık. İçerik olarak turnuvanın şekli, yayıncıları, katılımcıları, tarihi ve tam program önceden duyurulduğu için sahnede hangi takımların canlı olarak oynayacağını bileceksiniz. İstanbul’u BLAST Pro ne davet etmekten dolayı çok heyecanlıyız. Türkiye, 30 milyondan fazla Espor meraklısı ile en hızlı büyüyen Espor ülkelerinden biri ve Türk takımları dünyanın tepesine doğru giderek tırmanıyorlar. İstanbul bizim için doğal bir tercihti ve hiç şüphesiz bunun rekor kıran bir etkinlik olacağını düşünüyoruz.

Kopenhag’daki BLAST Pro nin prömiyer atmosferi canlandırıcıydı ve aldığımız geribildirim şaşırtıcıydı. Şimdiden şunu söyleyebiliriz ki, dünya standartlarında CS:GO turnuvasını ve eğlenceyi İstanbul’a getireceğiz. Etkinlik hakkında çok heyecanlıyız ve programın tamamını sunmak için sabırsızlanıyoruz!”

BLAST Pro Series İstanbul’a Geliyor!
Ozan Aydemir, Gaming in Turkey Oyun Ajansı Kurucusu, Sponsorluk ve Pazarlama Ekibi

Ozan Aydemir, Gaming in Turkey Oyun Ajansı Kurucusu, Sponsorluk ve Pazarlama Ekibi

“Böylesine küresel bir Espor organizasyonunun Türkiye’ye gelmesinden ve ona tüm ekip olarak destek verecek olmamızdan dolayı çok mutluyum. Uzun süredir Gaming in Turkey olarak Türkiye’de oyun sektörünün daha da büyümesi için çalışıyoruz. Umarım BLAST Pro Series ile muhteşem bir etkinliğe imza atacağız.

Özellikle tüm dünyada milyonların takip ettiği, Twitch TV’de canlı final yayınlarını 500 binden fazla anlık oyuncunun izlediği CS GO’nun böylesine büyük bir organizasyonla beraber Türkiye’ye gelecek olması inanılmaz büyük bir mutluluk, heyecan ve aynı zamanda çok da büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Binlerce espor severin canlı olarak yerinde hissedeceği bu organizasyonu yüzbinlerce ve hatta milyonlarca oyuncu da online olarak takip edecek. Dünyanın en ünlü espor takımları Türkiye’de İstanbul’da, Türkiye’nin en büyük espor takımlarından birine karşı kozlarını paylaşacak. Bence özellikle oyun sektörüne giriş ya da yatırım yapmak isteyen markalar için de inanılmaz bir başlangıç noktası olacak.

All – Star’ların buluşacağı BLAST Pro Series’e herkesi davet ediyorum.”

Etkinliğin net tarihi ve yapılacak mekan kısa zamanda duyurulacaktır!
Daha fazla bilgi için:
www.blastproseries.com
facebook.com/BLASTProSeries
twitter.com/BLASTSeries
https://www.hubogi.com/category/blast-pro-series
facebook.com/BLASTProSeriesTurkiye
twitter.com/BLASTSeriesTR

RFRSH Entertainment Hakkında

Sürekli olarak gelişen Espor ekibiyle birlikte çalışan, Espor pazarlama ve medya şirketidir – kurulan organizasyonlar aynı zamanda takım sahibi oyuncular tarafından oluşmaktadır. Markalarını oluşturan ekiplerin arkasındaki profesyonel gücü ve takımları üst sıralara çıkartmak için spor performansını geliştiriyoruz. Takımların ticari ve medya haklarını temsil ediyoruz ve bunları sponsorluklar ve pazarlama anlaşmaları için dünyadaki en iyi markalarla birleştiriyoruz. Ekiplerimiz için, en iyi Espor sporcuları olmaları ve dolayısıyla hayranları ve sponsorları için en iyi anları hem oyun içi hem de oyun dışı konularda odaklamaya yönelik mümkün olan en iyi koşulları yaratıyoruz.

İletişim
Steen Laursen, VP Communications & Brand, RFRSH Entertainment, BLAST Pro Series sahibi steen@rfrsh.net

Resimler, videolar ve daha fazla bilgi: www.mynewsdesk.com/blastproseries
RFRSH Eğlence: www.rfrsh.net

Impact34 Hakkında

İstanbul’da bulunan bir spor ve eğlence pazarlama şirketidir. Müşterilerimizi ve ağımızı dünyada bir araya getirmek ve güçlü yenilikçi projeler üretmek konusunda uzmanız. Büyük düşünüyor, büyük hayaller peşinde koşuyoruz. Çok çalışıyoruz ve müşterilerimizin spor ve eğlence alanındaki yatırımlarından en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı oluyoruz.

Ekibimiz, dünya çapında sonuçlar sunma konusunda zengin bir tecrübeye sahiptir. Danışmanlık, iletişim ve proje yönetimi hizmetlerini sunuyoruz. Güçlü iş birlikleri oluşturmak ve izleyicileriyle bağlantı kurmak için markalarla birlikte çalışırız. Atletlerin ve sanatçıların marka profillerini artırmalarına ve kariyerlerini yönetmelerine yardımcı oluyoruz.

Web Sitesi: www.impact34.com

Gaming in Turkey Hakkında

Gaming in Turkey, Türkiye’de hizmet veren bir Medya Merkezi ve Oyun Ajansı’dır. En büyük amacımız Türkiye’de oyun ve oyuncular arasında etkileşim yaratmak, markalar için oyunlaştırma kurguları yaratmaktır. Oyun şirketleri için özel olarak hazırlanmış Çevrimiçi ve Çevrimdışı entegre pazarlama hizmetleri sunmaktayız. PC, Mobil, Konsol, MMO, P2P veya F2P gibi tüm platformlara odaklanmaktayız. 9 yıllık oyun sektöründeki deneyimlerimizi pazarlama, operasyon, Espor, yayıncılık ve yapımcılık alanlarında markalarımızın hizmetine sunuyoruz.

Web Sitesi: www.gaminginturkey.com

 

Daha fazla bilgi için iletişim:

Bettina Kuperman, CEO / Impact34
Bkuperman@impact34.com

Ozan Aydemir, Founder / Gaming in Turkey
ozan.aydemir@gaminginturkey.com
+90 530 239 58 47