ESPOR ŞEHRİ İSTANBUL

ESPOR ŞEHRİ İSTANBUL

 

Espor Şehri İstanbul! Gaming in Turkey Oyun Ajansı ve Hubogi olarak sizlere BLAST Pro Series’in İstanbul ayağını duyurmuş ve böylesine bir projenin içinde olmaktan dolayı yaşadığımız mutluluğu dile getirmiştik. Hemen ardından da rakamlarla ilk organizasyonu tanıtmıştık.

Impact 34’ün tüm organizasyonu üstlendiği projede biz de Gaming in Turkey Oyun Ajansı olarak Türkiye’de gerçekleşecek en büyük espor organizasyonlarından biri olan Blast Pro Series Türkiye’nin pazarlaması ve sponsorluklarından sorumluyuz. Şimdi biraz daha detaylara dalalım ve neden İstanbul sorusunu cevaplayalım.

ESPOR ŞEHRİ İSTANBUL

“Espor Şehri İstanbul! Dünyanın önde gelen pazarlama ve medya hakları şirketlerinden biri olarak; en iyi espor takımlarıyla birlikte, BLAST Pro Series adındaki canlı Counter-Strike etkinliklerinin global serisini daha heyecanlı şekilde izleyicilere aktaran bir etkinlik geliştirdik. Etkinliğimiz, mümkün olan en iyi canlı deneyimi yaşamak amacıyla izleyici kitlesi için yaratılmıştır.
BLAST Pro Series’in dünya prömiyeri, 24-25 Kasım 2017’de Danimarka’nın Kopenhag kentinde gerçekleşti.

RFRSH, konseptini uluslararası alanda yönetmekten dolayı çok heyecan duymaktadır ve hedefimiz 2020 yılına kadar 12 şehirde bu eventleri yönetmektir.

Bu sunumda BLAST Pro Series’in şehriniz için neler yapabileceği hakkında bilgi bulabilirsiniz.

RFRSH Entertainment adına, BLAST Pro Series’e ev sahipliği ilginiz için teşekkür ediyorum ve bu sebeple esport’u bir alt kültürel olgudan birinci sınıf eğlence ürününe ilerletmeye katkıda bulunuyorum.”

Nikolaj Nyholm

CEO & Kurucu, RFRSH Entertainment

 

 

TÜRKİYE NEDEN ULUSLAR ARASI ESPOR ETKİNLİKLERİNİ DESTEKLEMELİ?

İSTANBUL’U ÖNE ÇIKART!

Espor Şehri İstanbul! Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca genç ile karşılaşma ve doğrudan bağlantı, espor’u herhangi bir şehir için çok ama çok değerli bir tanıtım platformu haline getiriyor. Espor meraklıları ve izleyiciler çoğunlukla deneyimli ve teknoloji odaklı kişiler olmakla birlikte, genellikle online içerik tüketiyorlar.

Türkiye’de ortalama 29 milyon oyuncu bulunuyor. Bunların çoğu genç (14-35 yaş) yaş gruplarından oluşmakta, bu oyuncuların davranış trendleri türkiyenin yurtdışındaki imajını olumlu veya olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Espor aktiviteleri ile devletler, işletmeler ve sosyal organizasyonların birçoğu bu aktivitleri gençler ile saygıya dayalı bir teşvik ortamı ortaya çıkarmak amacıyla kullanırken ayrıca İngilizce dil becerilerini geliştirmede de yardımcı olabilirler.

Espor yeni nesil ile ilişkilerde daha sağlam bir bağ kurulmasını sağlayabilir. Unutmamak lazımdır ki gençlerimiz ülkemizin aynı zamanda yeni nesil elçileridir.

Günümüzde espor şehri denilince akla gelen Seul, Los Angeles, Köln, Stockholm, Seattle, Katowice, Şangay gibi şehirler geliyor. İşte bizim amacımız da bu noktada başlıyor. Neden İstanbul gibi dünyanın en güzel şehirlerinden biri genç nesil için esporun buluşma noktası olmasın? Olmaması için hiç bir sebep yok.

Espor Şehri İstanbul! Espor aktiviteleri birçok farklı alanda kullanılabilir. Ağırlıkla erkek oyuncu kitlesinin bulunması, kadınlara yönelik şiddet, ayrımcılık ve saygı kültürü gibi sosyal nedenleri ile ilgili bilgilendirme için bir platform oluşturur. Hedeflenen kampanyalarla, türkiyede gençler arasında uzun soluklu bir sosyal etki yaratabilir.

Espor ile ilgili hükümetlerin ve ailelerin başlıca kaygıları gençlerin sağlıklarını kötü etkilediği yönünde. Bu tür bir risk eğer sağlık personeli ile konuşulmadan, eğitim otoriteleriyle bir araya gelmeden, ailelerle bir araya gelinmeden uzun vakitler harcanırsa ortaya çıkabilir.

Oysaki espor etkinlikleri, sağlıklı bir yaşamı desteklemektedir. Özellikle bu spordaki profesyonel oyuncular, kendilerini takip eden kitleler için bir rol modeldir ve bir sporcu gibi kendi vücutlarına gereken ilgiyi göstererek  gerek yaptıkları aktiviteler gerekse sağlıklı beslenme ile sağlıklı yaşamı ilke edinirler.

Futbol gibi geleneksel sporlarla karşılaştırıldığında espor, içeriğinde alkol ve sigara gibi kullanımlar hiçbir zaman yer almaz. Bu da aile dostu pozitif bir atmosferi oluşturur ve oyuncuları bir araya getirir.

Rakamlar çok net: Espor burada, hiçbir yere gitmiyor, aksine büyümeye devam ediyor.

Türk oyuncusuna, milyonlarca Türk gencine ulaşarak onlara en iyi etkinliği sunmanın zamanı geldi. BLAST Pro Series. Devletin, ailelerin ve markaların, genç nüfusa espor etkinliklerini sunarak, sağlıklı bir yaşamın pozitif etkilerini, göstermeleri için bulunmaz bir fırsat var.

Daha fazla bilgi için:
www.blastproseries.com
facebook.com/BLASTProSeries
twitter.com/BLASTSeries
https://www.hubogi.com/category/blast-pro-series
facebook.com/BLASTProSeriesTurkiye
twitter.com/BLASTSeriesTR

RFRSH Entertainment Hakkında

Sürekli olarak gelişen Espor ekibiyle birlikte çalışan, Espor pazarlama ve medya şirketidir – kurulan organizasyonlar aynı zamanda takım sahibi oyuncular tarafından oluşmaktadır. Markalarını oluşturan ekiplerin arkasındaki profesyonel gücü ve takımları üst sıralara çıkartmak için spor performansını geliştiriyoruz. Takımların ticari ve medya haklarını temsil ediyoruz ve bunları sponsorluklar ve pazarlama anlaşmaları için dünyadaki en iyi markalarla birleştiriyoruz. Ekiplerimiz için, en iyi Espor sporcuları olmaları ve dolayısıyla hayranları ve sponsorları için en iyi anları hem oyun içi hem de oyun dışı konularda odaklamaya yönelik mümkün olan en iyi koşulları yaratıyoruz.

İletişim
Steen Laursen, VP Communications & Brand, RFRSH Entertainment, BLAST Pro Series sahibi steen@rfrsh.net

Resimler, videolar ve daha fazla bilgi: www.mynewsdesk.com/blastproseries
RFRSH Eğlence: www.rfrsh.net

 

Impact34 Hakkında

İstanbul’da bulunan bir spor ve eğlence pazarlama şirketidir. Müşterilerimizi ve ağımızı dünyada bir araya getirmek ve güçlü yenilikçi projeler üretmek konusunda uzmanız. Büyük düşünüyor, büyük hayaller peşinde koşuyoruz. Çok çalışıyoruz ve müşterilerimizin spor ve eğlence alanındaki yatırımlarından en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı oluyoruz.

Ekibimiz, dünya çapında sonuçlar sunma konusunda zengin bir tecrübeye sahiptir. Danışmanlık, iletişim ve proje yönetimi hizmetlerini sunuyoruz. Güçlü iş birlikleri oluşturmak ve izleyicileriyle bağlantı kurmak için markalarla birlikte çalışırız. Atletlerin ve sanatçıların marka profillerini artırmalarına ve kariyerlerini yönetmelerine yardımcı oluyoruz.

Web Sitesi: www.impact34.com

 

Gaming in Turkey Hakkında

Gaming in Turkey, Türkiye’de hizmet veren bir Medya Merkezi ve Oyun Ajansı’dır. En büyük amacımız Türkiye’de oyun ve oyuncular arasında etkileşim yaratmak, markalar için oyunlaştırma kurguları yaratmaktır. Oyun şirketleri için özel olarak hazırlanmış Çevrimiçi ve Çevrimdışı entegre pazarlama hizmetleri sunmaktayız. PC, Mobil, Konsol, MMO, P2P veya F2P gibi tüm platformlara odaklanmaktayız. 9 yıllık oyun sektöründeki deneyimlerimizi pazarlama, operasyon, Espor, yayıncılık ve yapımcılık alanlarında markalarımızın hizmetine sunuyoruz.

Web Sitesi: www.gaminginturkey.com

 

Daha fazla bilgi için iletişim:

Bettina Kuperman, CEO / Impact34
Bkuperman@impact34.com

Ozan Aydemir, Founder / Gaming in Turkey
ozan.aydemir@gaminginturkey.com
+90 530 239 58 47